Arvostelut (0)hyvä laatu, mukava materiaali, joka vaikuttaa karkealta olematta liian väkivaltainen.
Hyvä laatu, jännittävä poimia joskus
Sopivat täydellisesti vaimoni ranteisiin. Ne ovat tyylikkäät ja pitävät hänet paikallaan, juuri niin kuin hän haluaa.
Remmit eivät mene kunnolla kiinni kun ovat niin lyhyet. Soljen viimeiseen reikään pujottaessa remmin pääty jää retkottamaan. Ehkä mulla on paksut nilkat mutta vaikka puristan toiseksi viimeisimpään reikään, jää remmin huterasti siltikin. Sääli, sillä muutoin kahleet ovat miellyttävän tuntuiset.
Kahleet on tukevasti valmistettuja. Ihoa vasten oleva sisäinen vaahtomuovipala näyttää hieman halvalta/kiillottamattomalta. Mutta kun saat ne laitetaan paikalleen, ne näyttävät erittäin hyviltä. Niitä voi säätää hyvin sekä ranteisiin että nilkkoihin, mutta jouduimme tekemään hieman töitä, jotta ne istuvat riittävän tiukasti ranteiden ympärille, eivätkä päässeet liukumaan käden yli. Ne ovat mukavat päällä pitkäänkin, ja ne on tietysti helppo kiinnittää köysillä, lukoilla tai mukana tulleilla sulkurenkailla. Olimme iloisesti yllättyneitä karabiineista: Se on erittäin helppo pukea ja yllättävän vaikea saada irti kahleita käyttäviltä. Varsinkin jos kädet on laitettu yhteen takana tai muulla tavalla, missä niitä on hieman vaikea työstää.
Ne tuntuvat mukavalta ranteissa. Mukava pikavapautus. Tuote näyttää kuitenkin hieman "halvalta". Yksityiskohtiin olisi voitu keskittyä enemmän.
Ne ovat todella mahtavia, mutta en ole vielä kokeillut niitä, mutta odotan sitä innolla
Erittäin tyytyväinen tähän ostokseen. Laatu on erittäin hyvä. Voidaan käyttää sekä ranteissa että nilkoissa. Mukava käyttää myös pitkiä aikoja. Mukana tuleva karabiini on välttämätön. Ostin juuri toisen sarjan.